Wesprzyj nas Fundacja Dietering

ABC zdrowia


15 września 2020

Zdrowa terapia sokowa - przełom w oczyszczaniu organizmu

Brak Ci sił? Towarzyszy Ci nieustanne uczycie zmęczenia? Mimo snu nie czujesz pełnej regeneracji? Chcesz zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe? Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco zapoznaj się z naszą ofertą Zdrowej Terapii Sokowej, która oczyści organizm z toksyn i przywróci mu siłę i witalność

Czytaj więcej

26 sierpnia 2020

Dieta Sirtfood - Sekret Adele

Dieta sirtuinowa zyskała popularność dzięki niezwykłej metamorfozie brytyjskiej piosenkarki Adele, która właśnie ją stosowała. Oparta jest o produkty zawierające białka, które zapobiegają postępującym wraz z wiekiem procesom starzenia poprzez aktywację genów długowieczności. Dieta składa się z 3 etapów i jest bardzo skuteczna oraz zapobiega powstaniu efektu jo-jo.

Czytaj więcej

18 sierpnia 2020

Dieta dla seniorów

Wraz z upływem lat w organizmie człowieka zachodzi szereg zmian, które są procesem naturalnym. Dla zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia każdy senior powinien przestrzegać podstawowych zasad zbilansowanej diety. Wystarczy stosować kilka reguł dotyczących odżywiania aby długo cieszyć się zdrowiem i podnieść komfort życia

Czytaj więcej

03 sierpnia 2020

Żywność funkcjonalna

Żywność funkcjonalna to środki spożywcze specjalnego przeznaczenia. Są to produkty, które posiadają udowodnione działanie prozdrowotne. Przejawia się ono głównie we wpływie na poprawę stanu zdrowia oraz naszego samopoczucia, a także zmniejszeniu ryzyka chorób dietozależnych. Żywność funkcjonalną możemy znaleźć na półkach sklepowych pod postacią zwykłych produktów spożywczych.

Czytaj więcej

15 lipca 2020

Zaburzenia odżywiania - jak sobie z nimi radzić?

Zaburzenia odżywiania należą do grupy zaburzeń psychicznych i wymagają kompleksowego leczenia. Do najczęściej występujących zaburzeń odżywiania zalicza się anoreksję i bulimię. Przyczyny i mechanizmy powstawania zaburzeń odżywiania należy rozpatrywać indywidualnie dla każdej chorującej osoby, najczęściej jednak czynniki je wywołujące związane są z presją społeczną dotyczącą własnego wyglądu i wagi

Czytaj więcej

08 lipca 2020

Dieta w dnie moczanowej

Dna moczanowa zaliczana jest obecnie do chorób cywilizacyjnych. Zła dieta, używki, nadwaga, nadciśnienie - to powszechne problemy współczesnego świata, które sprzyjają rozwojowi tej przewlekłej choroby stawów. Jednak odpowiednia dieta może zapobiec kolejnym napadom i znacząco podwyższyć komfort życia.

Czytaj więcej

29 maja 2020

Dieta pudełkowa- czy warto?

Czy warto zdecydować się na dietę pudełkową? Czy jest zdrowa? Jakie ma zalety i czy w ogóle się opłaca? Odpowiedzi na te pytania staną się jasne po przeczytaniu poniższego artykułu. Zapraszamy!

Czytaj więcej

21 maja 2020

Jak wypracować zdrowe nawyki żywieniowe?

Teoretycznie wiemy dobrze, co robić, żeby zdrowo jeść, jak odpowiednio komponować posiłki, czego unikać. Praktyka jednak nie zawsze idzie w parze z teorią. A skoro już mowa o teorii ‒ tych na temat zdrowych nawyków istnieje całe mnóstwo. Trudno odnaleźć się w ich gąszczu i wybrać coś dla siebie. Od czego zacząć? Oto najprostszy zestaw startowy.

Czytaj więcej

15 maja 2020

Mity na temat odchudzania

Mimo, że wielu z nas deklaruje znajomość zasad zdrowego stylu życia, wciąż narastającym problemem są niedobory składników odżywczych, zaburzenia odżywiania i choroby dietozależne. Istnieje wiele mitów, które nie mają pokrycia z rzeczywistością. Czym tak naprawdę jest zdrowe żywienie? Jakie są najpopularniejsze mity dotyczące jedzenia?

Czytaj więcej

12 maja 2020

Co warto wiedzieć o poście warzywno-owocowym?

Dieta dr Dąbrowskiej to nie tylko etap postu warzywno-owocowego, z którym najbardziej jest kojarzona. Koncepcja żywienia według diety dr Dąbrowskiej składa się z kilku etapów, niosących za sobą stałą zmianę stylu życia. Dzięki nim możemy uzyskać długotrwałe korzystne wyniki zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu różnych chorób.

Czytaj więcej

Przejdź do strony:

1 2 3

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie