Wesprzyj nas Fundacja Dietering

ABC zdrowia


01 kwietnia 2020

Dieta odkwaszająca

Odkwaszanie organizmu nie jest nową, modną dietą odchudzającą, lecz doskonałą metodą na przywrócenie organizmowi prawidłowego funkcjonowania. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z zakwaszeniem? I jak skutecznie odkwasić organizm? Sprawdź nasze porady na odkwaszenie!

Czytaj więcej

25 marca 2020

Żywienie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. W okresie wzrostu i rozwoju organizmu wpływa nie tylko na samopoczucie, stan zdrowia, funkcje poznawcze, lecz także pomaga chronić organizm przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Czytaj więcej

18 marca 2020

Detox

Czym jest detox ? Detox polega na celowym eliminowaniu pewnej grupy pokarmów z codziennego jadłospisu lub włączaniu nowych. Ma to oczywiście na celu oczyszczenie organizmu i wspomaganie go w różnych schorzeniach. Detox jest zbawieniem na wiele różnych problemów i dzięki niemu można osiągnąć wiele w kontekście zdrowia.

Czytaj więcej

11 marca 2020

Jak wytrwać w zdrowych nawykach żywieniowych?

Aby zgubić zbędne kilogramy nie tylko skutecznie, ale i bez efektu jo-jo powinniśmy skupić się przede wszystkim na budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Co zrobić, aby nasze postanowienia zostały zrealizowane? Jak wzmocnić motywację i nie poddawać się ?

Czytaj więcej

03 marca 2020

Dieta dla sportowca ACTIVE

Lista naukowo dowiedzionych dobrych efektów zdrowego i aktywnego stylu życia jest bardzo długa. Zapotrzebowanie energetyczne osób uprawiających sport zależy przede wszystkim od rodzaju, intensywności i czasu trwania wysiłku fizycznego. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie powinny być odpowiednie proporcje węglowodanów, białek i tłuszczów?

Czytaj więcej

21 lutego 2020

Kalkulatory dietetyczne - co warto o nich wiedzieć ??

Kalkulatory dietetyczne pełnią ważną rolę w doborze odpowiedniej diety (rodzaju diety i kaloryczności). Dzięki nim można dobrać dietę na podstawie indywidualnych parametrów danej osoby. Kalkulatory to łatwe i proste narzędzie od którego najłatwiej rozpocząć proces odchudzania.

Czytaj więcej

22 stycznia 2020

Dieta sokowa - bomba witaminowa zamknięta w butelce

Dieta sokowa ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Nie ulega jednak wątpliwości, iż soki wyciskane metodą cold press zawierają solidną dawkę witamin i minerałów pochodzących z warzyw i owoców. Warto wprowadzić takie rozwiązanie jako detox organizmu lub uzupełnienie codziennej diety.

Czytaj więcej

22 stycznia 2020

Dieta śródziemnomorska - najzdrowsza z diet

Dieta śródziemnomorska uznawana jest za najzdrowszą i najlepiej zbilansowaną z diet. Wynika to z różnorodności surowców bogatych w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Czytaj więcej

13 grudnia 2019

Witamina C - witamina życia - co warto wiedzieć

Witamina C bierze udział niemal we wszystkich procesach zachodzących w organizmie człowieka. Niestety nie jesteśmy w stanie sami syntetyzować witaminy C, dlatego ważna jest suplementacja.

Czytaj więcej

03 grudnia 2019

Dieta wegetariańska - zdrowa dieta czy modny styl życia ??

Dieta wegetariańska cieszy się coraz większą popularnością. Dla wielu osób to jedyna możliwość na wyjście z chorób, są też tacy dla których wegetarianizm jest po prostu modnym stylem życia. Coraz więcej celebrytów chwali się w swoich social mediach przejściem na dietę wegetariańską. A jak jest naprawdę ? Jakie korzyści niesie ze sobą dieta wegetariańska ? o tym dowiecie się z naszego artykułu....

Czytaj więcej

Przejdź do strony:

1 2

Partnerzy

 

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn