Wesprzyj nas Fundacja Dietering

ABC zdrowia


03 sierpnia 2020

Żywność funkcjonalna

Żywność funkcjonalna to środki spożywcze specjalnego przeznaczenia. Są to produkty, które posiadają udowodnione działanie prozdrowotne. Przejawia się ono głównie we wpływie na poprawę stanu zdrowia oraz naszego samopoczucia, a także zmniejszeniu ryzyka chorób dietozależnych (np. miażdżycy czy nowotworów). Żywność funkcjonalną możemy znaleźć na półkach sklepowych pod postacią zwykłych produktów spo

Czytaj więcej

15 lipca 2020

Zaburzenia odżywiania - jak sobie z nimi radzić?

Zaburzenia odżywiania należą do grupy zaburzeń psychicznych i wymagają kompleksowego leczenia. Do najczęściej występujących zaburzeń odżywiania zalicza się anoreksję i bulimię. Przyczyny i mechanizmy powstawania zaburzeń odżywiania należy rozpatrywać indywidualnie dla każdej chorującej osoby, najczęściej jednak czynniki je wywołujące związane są z presją społeczną dotyczącą własnego wyglądu i wagi

Czytaj więcej

08 lipca 2020

Dieta w dnie moczanowej

Dna moczanowa zaliczana jest obecnie do chorób cywilizacyjnych. Zła dieta, używki, nadwaga, nadciśnienie - to powszechne problemy współczesnego świata, które sprzyjają rozwojowi tej przewlekłej choroby stawów. Jednak odpowiednia dieta może zapobiec kolejnym napadom i znacząco podwyższyć komfort życia.

Czytaj więcej

29 maja 2020

Dieta pudełkowa- czy warto?

Czy warto zdecydować się na dietę pudełkową? Czy jest zdrowa? Jakie ma zalety i czy w ogóle się opłaca? Odpowiedzi na te pytania staną się jasne po przeczytaniu poniższego artykułu. Zapraszamy!

Czytaj więcej

21 maja 2020

Jak wypracować zdrowe nawyki żywieniowe?

Teoretycznie wiemy dobrze, co robić, żeby zdrowo jeść, jak odpowiednio komponować posiłki, czego unikać. Praktyka jednak nie zawsze idzie w parze z teorią. A skoro już mowa o teorii ‒ tych na temat zdrowych nawyków istnieje całe mnóstwo. Trudno odnaleźć się w ich gąszczu i wybrać coś dla siebie. Od czego zacząć? Oto najprostszy zestaw startowy.

Czytaj więcej

15 maja 2020

Mity na temat odchudzania

Mimo, że wielu z nas deklaruje znajomość zasad zdrowego stylu życia, wciąż narastającym problemem są niedobory składników odżywczych, zaburzenia odżywiania i choroby dietozależne. Istnieje wiele mitów, które nie mają pokrycia z rzeczywistością. Czym tak naprawdę jest zdrowe żywienie? Jakie są najpopularniejsze mity dotyczące jedzenia?

Czytaj więcej

12 maja 2020

Co warto wiedzieć o poście warzywno-owocowym?

Dieta dr Dąbrowskiej to nie tylko etap postu warzywno-owocowego, z którym najbardziej jest kojarzona. Koncepcja żywienia według diety dr Dąbrowskiej składa się z kilku etapów, niosących za sobą stałą zmianę stylu życia. Dzięki nim możemy uzyskać długotrwałe korzystne wyniki zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu różnych chorób.

Czytaj więcej

07 maja 2020

Prawidłowe wyjście z postu warzywno-owocowego dr Dąbrowskiej

Jak przeprowadzić wychodzenie z postu warzywno-owocowego zwanego postem dr Ewy Dąbrowskiej? W naszym artykule znajdziesz wszystkie zasady odnośnie wychodzenia z postu (a to jest bardzo ważne, aby nie zaprzepaścić wcześniejszych wysiłków).

Czytaj więcej

08 kwietnia 2020

Dieta bezglutenowa - co jest prawdą, a co mitem?

Bardzo modna ostatnio dieta bezglutenowa budzi coraz większe zainteresowanie. Na sklepowych półkach ze zdrową żywnością widać coraz więcej produktów oznaczonych znakiem „gluten free”. Czym tak naprawdę jest dieta bezglutenowa? Czy dla każdego jest ona właściwa? Przedstawiamy najważniejsze fakty i mity diety bezglutenowej.

Czytaj więcej

01 kwietnia 2020

Dieta odkwaszająca

Odkwaszanie organizmu nie jest nową, modną dietą odchudzającą, lecz doskonałą metodą na przywrócenie organizmowi prawidłowego funkcjonowania. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z zakwaszeniem? I jak skutecznie odkwasić organizm? Sprawdź nasze porady na odkwaszenie!

Czytaj więcej

Przejdź do strony:

1 2 3

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Cuda i Wianki Kwiaciarnia

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn