Wesprzyj nas Fundacja Dietering

ABC zdrowia


29 maja 2020

Dieta pudełkowa- czy warto?

Czy warto zdecydować się na dietę pudełkową? Czy jest zdrowa? Jakie ma zalety i czy w ogóle się opłaca? Odpowiedzi na te pytania staną się jasne po przeczytaniu poniższego artykułu. Zapraszamy!

Czytaj więcej

21 maja 2020

Jak wypracować zdrowe nawyki żywieniowe?

Teoretycznie wiemy dobrze, co robić, żeby zdrowo jeść, jak odpowiednio komponować posiłki, czego unikać. Praktyka jednak nie zawsze idzie w parze z teorią. A skoro już mowa o teorii ‒ tych na temat zdrowych nawyków istnieje całe mnóstwo. Trudno odnaleźć się w ich gąszczu i wybrać coś dla siebie. Od czego zacząć? Oto najprostszy zestaw startowy.

Czytaj więcej

15 maja 2020

Mity na temat odchudzania

Mimo, że wielu z nas deklaruje znajomość zasad zdrowego stylu życia, wciąż narastającym problemem są niedobory składników odżywczych, zaburzenia odżywiania i choroby dietozależne. Istnieje wiele mitów, które nie mają pokrycia z rzeczywistością. Czym tak naprawdę jest zdrowe żywienie? Jakie są najpopularniejsze mity dotyczące jedzenia?

Czytaj więcej

12 maja 2020

Co warto wiedzieć o poście warzywno-owocowym?

Dieta dr Dąbrowskiej to nie tylko etap postu warzywno-owocowego, z którym najbardziej jest kojarzona. Koncepcja żywienia według diety dr Dąbrowskiej składa się z kilku etapów, niosących za sobą stałą zmianę stylu życia. Dzięki nim możemy uzyskać długotrwałe korzystne wyniki zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu różnych chorób.

Czytaj więcej

07 maja 2020

Prawidłowe wyjście z postu warzywno-owocowego dr Dąbrowskiej

Jak przeprowadzić wychodzenie z postu warzywno-owocowego zwanego postem dr Ewy Dąbrowskiej? W naszym artykule znajdziesz wszystkie zasady odnośnie wychodzenia z postu (a to jest bardzo ważne, aby nie zaprzepaścić wcześniejszych wysiłków).

Czytaj więcej

08 kwietnia 2020

Dieta bezglutenowa - co jest prawdą, a co mitem?

Bardzo modna ostatnio dieta bezglutenowa budzi coraz większe zainteresowanie. Na sklepowych półkach ze zdrową żywnością widać coraz więcej produktów oznaczonych znakiem „gluten free”. Czym tak naprawdę jest dieta bezglutenowa? Czy dla każdego jest ona właściwa? Przedstawiamy najważniejsze fakty i mity diety bezglutenowej.

Czytaj więcej

01 kwietnia 2020

Dieta odkwaszająca

Odkwaszanie organizmu nie jest nową, modną dietą odchudzającą, lecz doskonałą metodą na przywrócenie organizmowi prawidłowego funkcjonowania. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z zakwaszeniem? I jak skutecznie odkwasić organizm? Sprawdź nasze porady na odkwaszenie!

Czytaj więcej

25 marca 2020

Żywienie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. W okresie wzrostu i rozwoju organizmu wpływa nie tylko na samopoczucie, stan zdrowia, funkcje poznawcze, lecz także pomaga chronić organizm przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Czytaj więcej

18 marca 2020

Detox

Czym jest detox ? Detox polega na celowym eliminowaniu pewnej grupy pokarmów z codziennego jadłospisu lub włączaniu nowych. Ma to oczywiście na celu oczyszczenie organizmu i wspomaganie go w różnych schorzeniach. Detox jest zbawieniem na wiele różnych problemów i dzięki niemu można osiągnąć wiele w kontekście zdrowia.

Czytaj więcej

11 marca 2020

Jak wytrwać w zdrowych nawykach żywieniowych?

Aby zgubić zbędne kilogramy nie tylko skutecznie, ale i bez efektu jo-jo powinniśmy skupić się przede wszystkim na budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Co zrobić, aby nasze postanowienia zostały zrealizowane? Jak wzmocnić motywację i nie poddawać się ?

Czytaj więcej

Przejdź do strony:

1 2

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Cuda i Wianki Kwiaciarnia

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn