Wesprzyj nas Fundacja Dietering

Jak wypracować zdrowe nawyki żywieniowe?

21 maja 2020

Jak wypracować zdrowe nawyki żywieniowe?

 

Istnieje wiele czynników mających wpływ na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Według koncepcji Lalonde’a, poza czynnikami środowiskowymi, genetycznymi oraz opieką zdrowotną, szczególną rolę odgrywa styl życia. Pozornie wydawać by się mogło, że mimo największego udziału procentowego (50%) jest to czynnik, w ramy którego stosunkowo łatwo zamknąć codzienne wybory żywieniowe, specyfikę wykonywanej pracy oraz aktywność fizyczną. Pozornie. Faktem jest, że wiek XXI upływa pod znakiem epidemii otyłości oraz związanych z nią powikłań (choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenie gospodarki cukrowej). Jak zatem wypracować zdrowe nawyki żywieniowe aby nie były ciągłym czasem restrykcji, a stały się codziennym stylem życia, na który mamy realny wpływ warunkujący dobre zdrowie i samopoczucie.

https://www.dietering.com/

https://www.zdrowaterapiasokowa.com/

 

  1. Plan

Brak planu to zaplanowana porażka. Początek zmian powinien związany być z dobrym planem, który będzie uwzględniał realne do osiągnięcia cele oraz będzie dopasowany do potrzeb organizmu i dotychczasowego trybu życia.

  1. Metoda małych kroków

Niestety drastycznie wprowadzone zmiany w nielicznych przypadkach zostaną utrwalone
i zastosowane. Zazwyczaj rezygnujemy z nich szybko, ponieważ są bardzo mocno odrealnione od dotychczasowego stylu życia. Warto zastosować metodę małych kroczków. Jeśli do tej pory nie uprawiałeś aktywności fizycznej, nie decyduj się na 5 intensywnych treningów w tygodniu. Twój organizm musi zaadoptować się do nowych warunków. Rozpocznij od lekkiej aktywności zmierzającej w kierunku tendencji wzrostowej. Takie rozwiązanie ma większe powodzenie niż początkowe założenie zbyt intensywnej aktywności, której nie podołamy pod względem wydolnościowym.

 

https://www.dietering.com/

https://www.zdrowaterapiasokowa.com/

 

  1. Nawyki żywieniowe pod lupę

Jeśli masz świadomość błędów żywieniowych, które popełniasz i chcesz to zmienić to już zrobiłeś pierwszy krok. Przeanalizuj swój dotychczasowy jadłospis. Pomocna będzie współpraca z dietetykiem, który ukierunkuje Cię pod względem zaplanowanego celu. Alternatywą dla samodzielnego przygotowania posiłków jest opcja cateringu dietetycznego, który zapewni zbilansowane posiłki bez konieczności spędzania czasu w kuchni lub na zakupach. Zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na aktywność fizyczną lub regenerację.

https://www.dietering.com/

https://www.zdrowaterapiasokowa.com/

 

  1. Monitoruj postępy

Kontrolując postępy w realizacji planu będziesz bardziej zmotywowany, a każdy sukces „doda ci skrzydeł” do kontynuacji wielkiego przedsięwzięcia jakim jest zmiana dotychczasowych nawyków.

  1. Myśl pozytywnie

Pozytywne nastawienie gwarantuje znacznie wyższe powodzenie realizacji zamierzonych planów. Najważniejszym etapem w pracy nad zmianą nawyków żywieniowych i trybu życia jest zmiana sposobu myślenia, który jest podstawą wszelkich zmian.

https://www.dietering.com/

https://www.zdrowaterapiasokowa.com/

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Cuda i Wianki Kwiaciarnia

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn