Nowa szansa dla Kuby Jędrzejewskiego

03 sierpnia 2020

Nasz podopieczny, Jakub Jędrzejewski przeszedł w ostatnim czasie kolejną operację, która da mu szansę na ponowne stanięcie na własnych nogach.

Kuba operację miał 21 lipca, pierwsze dni były ciężkie zarówno dla niego jaki i jego rodziców. Oprócz zaplanowanych cięć, żeby uwolnić przykurcze pod kolanami, podczas badania przed operacją lekarze zdecydowali, że konieczne jest jeszcze uwolnienie zginaczy bioder, co wiązało się z dodatkowymi cięciami w pachwinach. Te cięcia bolały go najbardziej przy każdym ruchu i pielęgnacji. Po operacji ma całe nogi w gipsie. W poniedziałek (3 sierpnia) Jakub jedzie na kontrolę i zmianę gipsów na twarde oraz wyprostowanie nóg (w tej chwili są w lekkim zgięciu w kolanach, ale tak musi być ponieważ całkowity wyprost od razu, byłby dla niego bardzo bolesny). Teraz ogólny stan zdrowia chłopca jest dobry, cięcia ładnie się goją. Rodzice z czasem dobrze opanowali pielęgnację i przenoszenie Kuby w podnośniku. Chłopak wreszcie przesypia noce z krótkimi przebudzeniami na zmianę pozycji. Kubę i jego opiekunów czeka jeszcze trudny czas, bo co najmniej 4 tygodnie w twardych, ciężkich gipsach na całych nogach, ale wszyscy są w dobrej myśli i wierzą, że dadzą radę.

Operacja była z myślą o poprawie jego funkcjonowania i zlikwidowaniu przykurczy. Mamy ogromną nadzieję, że stanie znowu na własnych, prostych nogach i będziemy wszyscy cieszyć się z tego, że Kuba znowu chodzi.

Lekarze nie chcą wypowiadać się co do przyszłości i są bardzo ostrożni w formułowaniu jakichkolwiek ostatecznych wyników leczenia, bo wiele zależy od dalszej rehabilitacji i samego Kuby, a właściwie, tego na ile będzie w stanie wykorzystać swoje "nowe nogi".

Jedno jest pewne, my wyczerpaliśmy wszystkie możliwe formy leczenia i usprawniania, a ta operacja, była ostatnią deską ratunku, żeby Kuba nie spędził reszty życia na wózku. Rodzice naszego podopiecznego podjęli bardzo trudną, ale jedyną słuszną na te chwilę decyzję i mają nadzieję, że nie będą jej żałować.

My również jako Fundacja Dietering trzymamy kciuki za naszego Podopiecznego, życzymy mu i jego rodzicom dużo siły i zdrowia. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonej operacji, jak i późniejszej opiece rodziców i rehabilitantów Kuba wreszcie będzie mógł pożegnać wózek.

Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz