Wesprzyj nas Fundacja Dietering

Oczyszczanie organizmu

09 lipca 2019

Oczyszczanie organizmu

Nie trzeba udowadniać, że warzywa i owoce w diecie człowieka są elementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Świadczy o tym wiele badań oraz związanych z nimi doświadczeń. Zawierają one bogactwo cennych składników, które wykazują korzystne działanie. Każde z warzyw i owoców charakteryzuje się różnym składem chemicznym. Wiedza o tym, świadomość korzystnego oddziaływania oraz dostępność do szerokiej gamy surowców wysokiej jakości pozwala komponować je w mieszanki wykazujące działania oczyszczające oraz odżywcze pod względem składników mineralnych, witamin i enzymów.

Polecane produkty: www.zdrowaterapiasokowa.com/kategorie/programy-dietetyczne,2.html

Toksyny oraz substancje wykazujące niekorzystne działanie na organizm obecne są w naszym otoczeniu (środowisko, zanieczyszczona żywność, leki, alkohol). W zależności od częstotliwości ekspozycji na wyżej wspomniane czynniki nasz organizm może gromadzić toksyny, które powodują pogorszenie stanu zdrowia oraz samopoczucia. Objawami, które mogą o tym świadczyć to spadek odporności, przemęczenie, brak sił witalnych, obniżona zdolność koncentracji, uczucie ciągłego zmęczenia. Symptomami widocznymi „na zewnątrz” jest pogorszona kondycja skóry a także osłabienie włosów i paznokci. Mimo iż organizm potrafi radzić sobie z powszechnością toksyn warto wspomagać go kuracjami oczyszczającymi będącymi swoistym „zastrzykiem” wartościowych składników odżywczych.

Witaminy i minerały których źródłem jest dieta sokowa pomagają zadbać o równowagę kwasowo-zasadową ustroju, która zaburzona jest przez niewłaściwą dietę oraz szybkie tempo życia. Poprawa równowagi kwasowo zasadowej związana jest z modyfikacją diety, która dostarczy składników o właściwościach alkalizujących. Koktajle zawierają skoncentrowaną dawkę cennych substancji pochodzenia roślinnego, które w łatwy sposób zostają przyswojone przez organizm człowieka oraz maksymalnie wykorzystane. Oczyszczenie sokami stanowi również świetny wstęp do diet redukcyjnych zmierzających do pozbycia się nadmiaru kilogramów oraz zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych..

Detox wpływa również na oczyszczenie przewodu pokarmowego ze złogów, dając uczucie lekkości i świeżości. Obserwuje się poprawę koncentracji oraz polepszenie kondycji psychicznej. Świeże soki i koktajle znakomicie sprawdzają się u osób narażonych na stres czy pozbawionych sił witalnych a także stosujących monotonną dietę obfitującą w produkty o wysokim stopniu przetworzenia, tym samym ubogą w warzywa i owoce.

Dietę sokową warto dopasować do własnych możliwości. Jeśli korzystamy z kuracji sokowej po raz pierwszy warto skonsultować się z dietetykiem i wybrać krótsza kurację, np 3 dniową.

http://www.zdrowaterapiasokowa.com/produkty/dieta-optimum-na-3-dni,8.html

 Decydując się na dłuższą wersję czasową, należy wziąć pod uwagę zwolnienie tempa życia w celu zwiększonej regeneracji dla organizmu. Niech czas oczyszczenia będzie swoistym urlopem od codziennych obowiązków aby zapewnić właściwą regenerację całego ustroju. Oczyść organizm kuracją sokową, zadbaj o skoncentrowaną dawkę dobroczynnych i naturalnych składników, które zawarte są w owocach i warzywach.

Polecane produkty: www.zdrowaterapiasokowa.com/kategorie/programy-dietetyczne,2.html

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Cuda i Wianki Kwiaciarnia

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn